Profsąjungos atstovai susitiko su AAD direktoriumi 2023-04-26

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ir LAASDPS filialo Aplinkos apsaugos departamente (AAD) atstovai susitiko su departamento vadovybe. Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta galimam AAD darbo užmokesčio fondo mažinimui.

Primename, jog departamento darbo užmokesčio fondas, Aplinkos ministerijos iniciatyva, buvo planuojamas 5 proc. mažesnis palyginus su 2022 metais.

„Vertinant šio laikotarpio infliaciją, iššūkius, su kuriais kasdien susiduria AAD darbuotojai, taip pat planuojamas struktūrines departamento pertvarkas, aplinkosaugininkai jaučiasi socialiai pažeidžiami ir net skriaudžiami. Susitikime su departamento vadovu Giedriumi Kadziausku apsikeitėme nuomonėmis dėl susiklosčiusios situacijos ir sutarėme, kad kartu ieškosime geriausių problemos sprendimo būdų. Mūsų pozicija yra labiau nei aiški – finansavimas sistemai negali būti mažinimas, jei norime efektyvios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės“, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

Anot jo, profesinės sąjungos atstovai AAD vadovui dar kartą išdėstė savo principinę poziciją, jog aplinkosaugininkų darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, negali būti mažesnis nei 1000 eurų.

Susitikime taip pat buvo aptartas aplinkosaugininkų tarnybinių uniformų klausimas. Departamento vadovas informavimo socialinius partnerius, kad AAD pateikė Aplinkos ministerijai reikiamą informaciją dėl būtino finansavimo aprūpinti aplinkosaugininkus uniformomis. Tikimasi, jog greitu laiku ministro Simono Gentvilo pažadai dėl aprūpinimo uniformomis virs realybe.

Profesinės sąjungos ir departamento atstovai diskutavo ir dėl teisės aktų tobulinimo būtinybės. Ypač daug dėmesio buvo skirta aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos nuostatoms.

„Mums ypač svarbu, kad reglamentuotos tvarkos būtų aiškios, nesudėtingos, be spragų. Kad jas ir metodikas vienodai suprastų ir inspektoriai, ir pažeidėjai. Sutarėme, kad AAD pakartotinai kreipsis į Aplinkos ministeriją dėl šių teisės akto tobulinimo“, – teigia LAASDPS pirmininko pavaduotoja Dijana Rupeikienė.

Be dėmesio susitikime neliko ir įstaigos mikroklimato, informacijos apsikeitimo, būtinųjų darbo priemonių poreikio klausimų aptarimas. Jo pabaigoje sutarta atnaujinti periodinius tokio formato susitikimus.

Komentuoti

Vardas
El. paštas (nebus skelbiamas)