Vilniuje įvyko aplinkosaugininkų profsąjungos konferencija, priimta rezoliucija 2023-01-30

Praėjusios savaitės pabaigoje Vilniuje įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) neeilinė konferencija. Jos metu daugiausiai dėmesio buvo skirta organizacijos veiklai, o taip pat – opiausiems šalies aplinkosaugos sistemos klausimams, aplinkosaugininkų lūkesčių aptarimui. Konferencijos delegatai priėmė rezoliuciją, kurioje apibendrino svarbiausias sistemos problemas bei apibrėžė jų sprendimo būdus.

„Vyriausybės keičiasi, o aplinkosauga, tiksliau – Lietuvos aplinkosaugininkų bendruomenė – ir toliau išlieka lyg našlaičiai. Tik taip galima pavadinti valdančiųjų planus 5 proc. sumažinti šių metų aplinkos apsaugos sistemai skirtą finansavimą. Darbo užmokestis aplinkosaugoje, ko gero, ir taip yra vienas mažiausių visoje valstybės tarnyboje. Todėl tokie siūlymai mažinti finansavimą tiesiog yra amoralūs“, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

Dar viena amžina sistemos problema, anot V. Laukio, yra niekaip nesibaigiantys pokyčiai.

„Rimtus struktūrinius pokyčius aš įsivaizduoju taip – žinome, kur esame, ir kur norime atsidurti. Sutariame, kokiomis priemonėmis tai pasieksime ir padarome. Tam, kad aplinkosauga būtų efektyvesnė, o aplinkosaugininkų darbas – gerbiamas, tinkamai atlyginamas. Dabar gi susidaro įspūdis, kad politikai ir valdininkai tiesiog žaidžia niekaip nesibaigiančius struktūrinius pokyčius, imituoja juos. O kenčia dėl to paprasti žmonės, įstaigų darbuotojai. Matome, kad ir vėl planuojamos menkai pagrįstos reformos, joms nėra pasivarginta parengti kaštų ir naudos analizės. Sakyčiau, tiesiog formaliai keičiama vienos ar kitos įstaigos struktūra. Galiausiai tai niekuo neprisideda prie  kokybiškesnio veiklos organizavimo ir vykdymo“.

Priimtoje rezoliucijoje taip pat kalbama ir apie kur kas žemiškesnius dalykus – tarnybinių uniformų trūkumą ir būtinybę atnaujinti tarnybinį aplinkosaugininkų transportą.

„Ne visi aplinkosaugininkai yra aprūpinti tarnybinėmis uniformomis bei darbo rūbais. Ir tai taip pat daug ką pasako apie politikų požiūrį į mus. Kita opi problema – tarnybinis transportas. Didžioji dalis aplinkosaugininkų naudojamų automobilių dėl senumo ir taršumo jau seniai turėjo būti nurašyti. Dar viena kone komiška problema – į patikrinimus atvykę aplinkosaugininkai turi dar ir sumokėti už automobilio parkavimo paslaugas. Ar tai tikrai normalu?“, – klausia V. Laukys.

Suvažiavimo rezoliucija, kurio aptariamos šios problemos, artimiausiu metu bus pristatyta Seimo Aplinkos apsaugos komitetui, Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos atstovams.

Konferencijos dalyvius pasveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Justinas Urbanavičius, Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotoja Jūrate Rūkštelienė.

Komentuoti

Vardas
El. paštas (nebus skelbiamas)