Archyvas: Birželis 2017

Pasaulinę aplinkos dieną – raginimas susijungti su gamta

Kategorija: Naujienos

1972 m. gruodžio 15 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja birželio 5-ąją paskelbė Pasauline aplinkos diena, šios dienos tikslas – skatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje. Lietuva taip pat ne išimtis. Tik bendradarbiaudami ir dėdami visas pastangas mes galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Sujungti žmones su gamta – tokia šiemetinė Jungtinių Tautų pasirinkta Pasaulinės aplinkos dienos tema. „Ši tema labai aktuali ir Lietuvai – turime daugybę nuostabių gamtos kampelių, todėl džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių renkasi juos aplankyti. Žmogaus poveikis gamtai nuolat didėja, todėl turime rūpintis, kad kiekvienas mūsų žingsnis būtų kuo labiau apgalvotas. Tvari gyvensena turėtų būti ne tik šūkis, bet ir mūsų kasdienybė“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys teigia, kad visi kartu turime atsakingai žvelgti į gamtos turtų išsaugojimą ir skleisti saugaus aplinkai susijungimo su gamta žinią.

Kasmet JT Aplinkos programa išrenka šalį, kuriai patiki organizuoti Pasaulinei aplinkos dienai skirtus renginius. Šiemet šios dienos šeimininkė – Kanada.

Teisingumo ministerijos ir LAASDPS informacija