Archyvas: Gegužė 2023

Aplinkosaugininkai susitiko su Dzūkijos nacionalinio parko vadovybe 2023-05-18

Kategorija: Naujienos

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ir LAASDPS filialo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių VG rezervato direkcijoje  atstovai susitiko su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovybe.

Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta įvykusios saugomų teritorijų sistemos (STS) reformos pasekmėms aptarti. Profesinės sąjungos atstovų nuomone, svarbu kalbėti ne tik apie teigiamus STS pokyčius, bet ir adekvačiai vertinti anksčiau LAASDPS įvardintas rizikas, susijusias su dalies kompetencijų praradimu, situacija su darbo užmokesčio didinimu, darbo krūvių valdymu ir optimaliu paskirstymu.

Susitikime taip pat buvo kalbėta apie iššūkius, su kuriais susiduria STS darbuotojai bei bendruomenės lūkesčius. Sutarta, kad VSTT vadovybė juos detaliau išnagrinės, o savo įžvalgas tolimesnei diskusijai pristatys birželio pabaigoje. Abi pusės sutarė, kad yra svarbu keistis objektyvia informacija ir kartu ieškoti tinkamiausių sprendimų.

Profsąjungos atstovų ir Valstybinės miškų tarnybos vadovo susitikimas 2023-05-15

Kategorija: Naujienos

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys ir Jolanta Nainienė susitiko su Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovu Sauliumi Vasiliausku. Susitikime buvo aptarti VMT darbuotojams rūpimi klausimai, pasidalinta informacija apie dabartinę situaciją, direktorius pristatė savo viziją kaip galėtų būti stiprinama ir modernizuojama ši institucija.

Daug dėmesio susitikime buvo skirta vis dar neišspręstai regionų darbo krūvių problemai. VMT vadovas informavo, kad jau yra parengta rizikos vertinimo metodika, kuri padės numatyti nuo kokio rizikos balo turi būti tikrinami miškotvarkos projektai. S. Vasiliauskas pažadėjo, kad artimiausiu metu metodika bus patvirtinta ir derinimui pateiktų miškotvarkos projektų patikrinimų skaičius sumažės iki 30 proc. To pasekoje mažės regionų darbuotojų krūviai. Skaityti toliau

Profesinės sąjungos atstovai aplinkosaugos problemas aptarė su Seimo komiteto nariais 2023-05-11

Kategorija: Naujienos

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai dalyvavo nuotoliniame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys komiteto nariams pristatė bendruomenės požiūrį į svarbiausias aplinkos apsaugos sistemos problemas bei galimus jų sprendimų būdus.

„Dar šių metų sausio mėnesį LAASDPS konferencijoje priėmė rezoliuciją, kurioje buvo išdėstytas mūsų požiūris į svarbiausias sistemos problemas. Politikų ir valdininkų reakcijos mes nesulaukėm. Visgi rankų nenuleidome, ieškojome kelių pas sprendimų priėmėjus. Džiaugiuosi, kad pagaliau mums buvo sudaryta galimybė situaciją pristatyti ir ją aptarti su Seimo komiteto nariais“, – sako V. Laukys. Skaityti toliau