Archyvas: Spalis 2013

Aplinkos ministras nešvaisto pažadų, bet pritaria konstruktyviam dialogui

Kategorija: Naujienos

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (toliau – LAASDPS) atstovai spalio 21 d. Aplinkos ministerijoje susitiko su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu.

Susitikime buvo prisiminta, kad dar šių metų sausio mėnesį LAASDPS konferencijoje užsimezgęs dialogas tarp Aplinkos ministerijos ir LAASDPS yra labai svarbus siekiant aplinkos apsaugos sistemoje dirbančių žmonių gerovės ir naudingas didinant ministerijos darbo efektyvumą. Tęsdami dialogą LAASDPS atstovai ir inicijavo aplinkosaugininkams svarbių aktualijų bei prioritetų aptarimą.

Paskutiniu metu žiniasklaidoje ir visuomenėje diskutuojama apie Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) ir Regionų aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) pertvarkymą. Ministras patvirtino, kad numatoma pertvarkyti RAAD’us joms pavedant tik kontrolės sritį, o leidimų išdavimas bus perduotas tarnybai prie AAA. Numatoma apjungti departamentus į naujai kuriamą tarnybą išlaikant jų juridinio asmens statusą, o drastiškų pertvarkymo veiksmų imtis nenumatoma. Regionuose dirbančių darbuotojų skaičius neturėtų kisti. Konkrečių siūlymų galima bus sulaukti, kai tam suburta komisija pateiks galutines išvadas dėl AAA ir RAAD vykdomų funkcijų perskirstymo ir įstaigų struktūrų pakeitimo. Skaityti toliau

Padidintas ministerijos dėmesys brakonieriams atsisuka prieš aplinkosaugininkus

Kategorija: Naujienos

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinę sąjungą (LAASDPS) pastaruoju metu pasiekia informacija apie tai, kad regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD) ragina darbuotojus eiti nemokamų atostogų. Kai kurie departamentai dar neapsisprendė, kada ir kiek dienų darbuotojus ragins eiti nemokamų atostogų, bet neatmeta, kad tai vienas iš sprendimo būdų įstaigos finansams subalansuoti.

„Aplinkosaugininkams nemokamos atostogos – ne naujiena. Ir prie tokios būsenos valdžios atstovai priprato, nes jiems dažnai atrodo, kad tai tinkamiausia priemonė taupyti, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys. – Tačiau profesinė sąjunga kategoriškai pasisako prieš tokius veiksmus ir ragina regionų aplinkos apsaugos departamentų vadovus bei Aplinkos ministeriją paieškoti kitų – labiau civilizuotų – priemonių šiais situacijai spręsti“. Skaityti toliau