LAASDPS atstovų susitikimas su VSTT direktore 2023-07-27

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai susitiko su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadove A. Jasinavičiūte. Dėl šio susitikimo iš esmės buvo sutarta dar šių metų gegužės mėnesį vykusiame profesinės sąjungos atstovų ir VSTT vadovės pasitarime.

Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta valstybinių saugomų teritorijų sistemos, o ypač Dzūkijos nacionalinio parko (DNP) ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato (ČVGR) direkcijos, darbuotojų problemoms aptarti.

A. Jasinavičiūtė socialiniams partneriams pristatė informaciją apie įstaigos finansinę būklę ir su tuo susijusius iššūkius. Buvo dar kartą apžvelgti saugomų teritorijų sistemoje po reformos įvykę pokyčiai, jų poveikis darbuotojams, darbuotojų motyvavimo trūkumai, naujos darbuotojams teksiančios funkcijos (dėl nuo kitų metų įsigaliosiančio Saugomų teritorijų įstatymo).

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo išsiaiškinti darbuotojų darbo užmokesčio didinimo galimybes. Buvo paminėta, kad visoje VSTT sistemoje dirbančių darbuotojų koeficiento vidurkis šiais metais yra 9,5, tačiau yra 21 darbuotojas, kurio darbo užmokesčio koeficientas nesiekia ir 8. LAASDPS filialo DNP ir ČVGR direkcijoje atstovai pabrėžė, kad iš jų 16 darbuotojų dirba būtent šioje direkcijoje. Tokia situacija nėra normali, tad būtina ieškoti galimybių ją taisyti. Tarnybos vadovei LAASDPS atstovai priminė ir ministro S. Gentvilo pažadą, kad 2023 m. sistemoje nebus specialistų, kurie uždirbtų mažiau nei 895 eurus (atskaičius mokesčius).

VSTT direktorė pastebėjo, kad šiuo metu Aplinkos ministerija nėra numačiusi papildomų lėšų darbo užmokesčio didinimui ir paskatino direkcijos profsąjungos skyrių ieškoti ir siūlyti koeficientų didinimo galimybes. Direktorė taip pat informavo apie planuojamą vizitą pas Aplinkos ministrą, bandant spręsti minėtą problemą.

Diskusijų metu tapo akivaizdu, kad VSTT neturi pakankamai išteklių darbo užmokesčio didinimui, o aplinkos ministro planas 5 proc. mažinti ministerijai pavaldžių įstaigų finansavimą yra sėkmingai vykdomas. LAASDPS intensyviai aktyviai domėsis šiuo klausimu ir ieškos būtinų sprendimų.

DELFI / Josvydo Elinsko nuotrauka.

Komentuoti

Vardas
El. paštas (nebus skelbiamas)