Susitikimas su Aplinkos ministru teikia vilčių aplinkosaugininkams 2023-12-22

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys ir Dijana Rupeikienė susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta 2024 m. aplinkosaugos finansavimo klausimams.

„Reikia pažymėti, kad kitų metų biudžetas, skirtas Aplinkos ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms, yra didesnis nei 2023 metais. Nors jo augimas yra nuosaikesnis nei aplinkosaugos bendruomenės lūkesčiai. Mes siekėme, kad darbo užmokesčio fondas augtų bent 10 procentų. Visgi tai yra šioks toks žingsnis į priekį, mat ne taip seniai kovojome už tai, kad šis biudžetas apskritai nebūtų mažinamas“, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

Anot profesinės sąjungos vicepirmininkės Dijanos Rupeikienės, numatytas didesnis finansavimas darbo užmokesčio fondui gera žinia, tačiau labai svarbu, kaip jis bus paskirstytas įstaigų viduje mokant darbuotojams atlyginimus.

„Nuo sausio mėnesio startuoja nauja atlygio politika įstaigose ir daug naujų pakeitimų, kas suteiks įstaigų vadovams didesnę diskrecijos teisę. Todėl mes skirsime ypač daug dėmesio dialogui su įstaigų vadovais. Tam, kad didėtų darbo užmokestis mažiausią atlygį gaunantiems darbuotojams, kad atlygis augtų ir už atitinkamą darbo krūvį ir vykdomų užduočių atsakingumą“.

LAASDP atstovai pastebi, jog Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų darbo užmokesčio dydžių skirtumai yra labai dideli. Pavyzdžiui, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojų darbo užmokestis, visoje saugomų teritorijų sistemoje, yra mažiausias, bene tūkstančiu eurų mažesnis nei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojų.

„Mūsų nuomonė tokia atskirtis turėtų mažėti, o atlyginimai turi būti socialiniai teisingi ir adekvatūs vykdomai veiklai“, – teigia V. Laukys.

Su ministru buvo sutarta, kad kitų metų pirmą ketvirtį bus grįžtama prie aplinkosaugos sistemos finansavimo klausimo.

„Aplinkosaugos šakinė kolektyvinė sutartis padėjo gerą pamatą diskusijai apie deramą aplinkosaugos sistemos finansų poreikį bei jos paskirstymą sistemoje. Tikėtina, kad artimiausiuose susitikimuose šiems klausimams ir galimiems sprendimams abipusiai skirsime daugiau dėmesio“, – pasakoja D. Rupeikienė.

Komentuoti

Vardas
El. paštas (nebus skelbiamas)